Serwery Dell PowerEdge, czyli ogromna innowacyjność i szeroki wybór
Serwery to elementy infrastruktury informatycznej, które są niezbędne np. w przypadku prywatnych przedsiębiorstw czy obiektów użyteczności publicznej. Ten segment rynkowy obfituje w wysokiej jakości urządzenia. Do tej grupy możemy zaliczyć na przykład serwery Dell PowerEdge ITnes. Co warto wiedzieć na temat tego typu urządzeń? Przeczytaj nasz tekst, a poznasz odpowiedź. Powodzenia!
Dell. Podstawowe informacje na temat marki
Dell to znana na całym świecie marka, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Już od wielu lat producent ten dostarcza na całym świecie, w tym również w Polsce, wysokiej jakości sprzęt komputerowy dla firm oraz użytkowników indywidualnych. Asortyment Dell jest obszerny, a produkty tej marki można znaleźć właściwie w każdej kategorii sprzętu komputerowego. Ważne miejsce w ofercie zajmują serwery Dell PowerEdge. Być może przesadą byłoby stwierdzenie, że zrewolucjonizowały one rynek komputerowy. Tak czy inaczej, serwery te cieszą się sporym zainteresowaniem z uwagi na swoją innowacyjność i wszechstronność. To właśnie dlatego warto bliżej przyjrzeć się oferowanym przez tę globalną firmę rozwiązaniom.
Ważnym wydarzeniem w historii działalności biznesowej prowadzonej przez Dell było wprowadzenie sprzedaży internetowej w 1996 roku, tzn. na rok przed słynnym obecnie gigantem, czyli Amazonem. Co ciekawe, nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że już od kilkunastu lat (a konkretnie — od 2008 roku) Dell ma swoją fabrykę w Łodzi. To właśnie w niej są obecnie wytwarzane m.in. osobiste komputery stacjonarne oraz serwery Dell PowerEdge.
Generalnie, pierwsze serwery Dell PowerEdge pojawiły się na rynku urządzeń komputerowych już na początku lat dziewięćdziesiątych (rok 1990). Były to modele 425TE i 433TE, których codzienna praca opierała się na procesorze Intel 80486DX. Dziś już leciwe, w tamtych czasach uchodziły one za naprawdę rewolucyjne. Oferowane wówczas serwery Dell PowerEdge charakteryzowały się nie tylko z uwagi na imponujące parametry techniczne ( w tym imponująca jak na lata dziewięćdziesiąte możliwość zaadresowania nawet do 64 megabajtów pamięci), ale także również było nie bez znaczenia, przyciągały z uwagi na swoje konkurencyjne ceny. Najważniejszym kamieniem milowym okazała się jednak seria wprowadzona w 1996 roku.
Serwery Dell PowerEdge obecnie. Co warto wiedzieć na ten temat?
Jeśli chodzi o nowoczesne serwery Dell PowerEdge, to generalnie dzieli się je na trzy główne grupy. Są one następujące:
- serwery PowerEdge w obudowie tower,
- serwery PowerEdge w obudowie rack,
- rozwiązania modułowe.
Różnorodność ta sprawia, że łatwiej nam jest dopasować urządzenie odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom i wymaganiom.
Pierwsza spośród wyżej wymienionych grup obejmuje na przykład takie urządzenia jak:
- model T40, który został wyposażony w pojedynczy procesor Xeon E-2224G,
- model T550, który jest skonfigurowany z dwoma procesorami Intel (a konkretnie – z procesorami Xeon Scalable trzeciej generacji). Dzięki wchodzącym w jego skład komponentom jest on w stanie obsłużyć maksymalnie nawet 1 terabajt pamięci RAM. Niewątpliwą zaletą jest również redundantne zasilanie.
Jeśli chodzi o serwery montowane w szafie rack, to warto zwrócić uwagę na serwery typu PowerEdge R25. Zamknięcie sprzętu w kompaktowej obudowie o wysokości 1U sprawia, że zyskujemy sprzęt, który nie tylko dobrze wygląda, ale także jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei jeśli chodzi o zaawansowane urządzenia z tej kategorii, to warto sięgnąć po sprzęt z serii R7525. Te ostatnie umożliwiają posiadaczowi zamontowanie aż dwóch 64-rdzeniowych procesorów AMD EPYC trzeciej generacji oraz do 24 dysków NVMe.
Z kolei modułowy sprzęt to umiejętne połączenie cech jednego i drugiego rozwiązania. Dzięki temu można dobrać taki serwer, który będzie dostosowany do specyficznych potrzeb i zadań.
Umiejętnie dobrane, serwery Dell PowerEdge mogą okazać się cennym wsparciem dla biznesu, zapewniając m.in. stabilne połączenie internetowe w firmie, co jest niezbęden w . Dzięki temu możliwe jest sprawne funkcjonowanie firm – zarówno tych wielkich, jak i małych.